AKP, Kürtlerden gelecek oydan umudunu kesince Bahçeli piyasaya çıkıyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, İstanbul seçimlerinde Kürt oylarına göz diken AKP’nin bu nedenle çok fazla gözükmesini istemediği yönünde iddialar bulunulan Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin 14 Haziran’dan itibaren İstanbul’da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunacağını açıkladı.

Yenilenecek seçimde il çapındaki çalışmalarını Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı AKP ile uyum içerisinde götürdüklerini söyleyen Yalçın, seçimlerde özel bir strateji izlediklerini, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin de partilerinin seçim çalışmaları dolayısıyla 14 Haziran’dan itibaren İstanbul’da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunacağını duyurdu.

Bahçeli, YSK’nin İstanbul seçiminin yenilenmesine karar vermesi sonrası ‘İstanbul’a mitili atacağım’ sözlerini sarf etmişti. Ancak seçimlerde Kürt oylarını almak için bölgedeki kimi isimleri İstanbul’a taşıyan,  Diyarbakır’da başkan adayı Binali Yıldırım’ın ağzından “Kürdistan” mesajları veren AKP’nin, Kürt seçmenlerden oy almak için Bahçeli’nin İstanbul’da çalışma yürütmesini istemediği yönünde bilgiler kamuoyuna yansıdı.

Bu durum üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bahçeli’ye dönük “Ben şeyi merak ediyorum. Mitil noldu mitil?” ifadesini kullanmıştı.

Yazarın diğer yazıları

    None Found