Aliağa Belediyesi’nde çıkarılan işçiler: İşimizi geri verin

Aliağa Belediyesi’nde çıkarılan işçiler, direnişlerinin 64’üncü gününde yaptıkları açıklamada, işlerini geri istedi.

Aliağa Belediyesi’nde işten çıkarılan işçiler, direnişlerinin 64’üncü gününde devam ediyor. İşçiler belediye önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Petrol-İş Aliağa Şube yönetimi ve işyeri temsilcileri de destek verdi. İşçiler adına açıklamayı okuyan Doğanşah Aydın, haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarıldıklarını söyledi. Aydın, ücretlerinin yatırılmadığı için ekonomik zorluklarla mücadele ettiklerini dile getirdi.

Aydın, “Hakkımızda çıkarılan ‘Bankamatik çalışanları idi, Müsteşar maaşı alıyorlardı’ gibi bizi Aliağa kamuoyunda itibarsızlaştıracak bilgi kirliliklerini ortadan kaldırmak için mücadele ettik. Şunu gördük ki Aliağa esnafı, pazarcısı, öğrencisi, Tüpraş-Petkim çalışanı, Demir-Çelik Fabrikası çalışanı, Liman çalışanı Petkim sitelerde, Sosyal Konutlarda, Yalı Mahallesi’nde, Cici Sokakta ikamet edeni o ikametgah kağıdını onlara veren muhtarına kadar herkes bize yapılan bu haksızlığa isyan etmekte” dedi.

Başlattıkları imza kampanyasında topladıkları imzaları Belediye Başkanı Serkan Acar’a, devletin ilgili kurumlarına, ilgili siyasal partilere, Cumhurbaşkanlığına göndereceklerini iade eden Aydın, şunları söyledi: “Bizler yıllarca aldığı maaşın hakkını vererek çalışan belediye emekçileri olarak çok zor bir şey istemiyoruz. İşimizi geri verin ve kurtulun bu vebalden.”

Yazarın diğer yazıları

    None Found