Damlayan Masallar

 Tutsak siyasetçiler çocuklar için masal kaleme aldı. Kitapta Figen Yüksekdağ ve Gültan Kışanak’ın çocuklar için kaleme aldığı masal ile Sebahat Tuncel’in kaleme aldığı bilmeceler de yer alıyor

Kendisi de cezaevinde çocuğundan ayrı olan Gazel Bulut’un, cezaevindeki tüm annelerin çocukları için editörlüğünü yaptığı “Damlayan Masallar” kitabı çıktı. Kitapta 20 masal bulunurken, 13’ünü Bulut kaleme aldı. 7 masalı ise, HDP önceki dönem Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Ahmet Temiz, Dilovan Gümüş, Serap Manduz, Resmiye Vatansever ve Ramazan Şevket Yılmaz cezaevinden kaleme aldı. “görülüşmüştür.org” ekibinden yazar Adil Okay da bir şiirle kitaba katkı sundu. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eşbaşkanı Sebahat Tuncel’in bilmeceleri de kitapta çocukları bekliyor.

Cezaevlerindeki çocuklar için

Gazel Bulut’un, 3 buçuk yıldır tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevi’nde editörlüğünü yaptığı, “Damlayan Masallar” çocuk kitabı, kolektif bir çalışmanın ardından raflardaki yerini aldı. Kitap, cezaevlerinde anneleriyle birlikte kalan 800’den fazla çocuk ve annelerinden ayrı büyümek zorunda kalan çocuklar için hazırlandı. Bulut’un ilk baskısını kendi imkanlarıyla çıkardığı kitap, Bando Yayınları etiketiyle çıktı ve şu anda sadece internetten satılıyor. Kitap yakın zamanda Kürtçe’ye de çevrilecek. 3 buçuk yıldır cezaevinde olan Gazel Bulut hakkında 10 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunuyor.

Yazarın diğer yazıları

    None Found