Efsane ringlere dönüyor

Almanya’nın devlet kanalı ZDF, Dersimli ünlü boksör İsmail Özen Otto’nun yönettiği Universum Box Promotion kulübüyle ile el sıkıştı. Kanal ve Özen Otto ilk aşamada iki maç için anlaştı. İlk büyük randevu 9 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşecek.

ZDF’den yapılan açıklamaya göre, Universum Box Promotion maçları ZDF kanalında canlı yayınlanacak. Universum Box tanıtım işbirliği ile 9 Kasım Cumartesi günü ‘Güncel spor stüdyosu’ndan hemen sonra Hamburg-Bahrenfeld’deki ”The Dome” mekanından canlı yayında boks maçı gecesi yayınlanacak. Universum Box Promotion ile ZDF işbirliğiyle düzenlenecek diğer maçın tarihi ise 2020’Nin ilk ayları olarak belirlendi.

ZDF Spor direktörü yaptığı açıklamada, “Otantik box”, ”Authentisches Boxen”, “Universium” bizi taslak ve angajmanıyla ikna etti. Bu nedenle çok çeşitli spor programlarına otantik boksu da tekrar dahil etmek istedik’’ dedi.

‘Deneyimli ekip kurduk’

Unıversium Box’un sahibi  İsmail Özen Otto da, ”adil boks felsefesini destekleyen Universium ile ZDF arasında TV partnerliği kazandıkları için mutlu ve gururlu olduğunu belirti.

Konuya ilişkin Yeni Özgür Politika ‘ya demeç veren Özen Otto; ”Univresum boksta Almanya’da bir dönem efsaneydi. Diyebiliriz ki uzun bir aradan sonra efsane ringlere geri dönüyor.’’  Sürecin kolay olmadığını ifade eden  Özen Otto; ”Anlaşmadan son derece mutluyum. Arkasının geleceğine inanıyorum. Böyle prestijli bir  kanal çalışmak beni mutlu etti.”

Özen Otto; ”Başarı hikayesi olan deneyimli  bir ekip kurduk. Her alanda işini bilen profesyonel insanlarla çalışıyoruz.’’

‘Kapımız gençlere açık’

Univresum’un kapılarının sonuna kadar gençlere açık olduğunu hatırlatan Özen Otto, Kürt gençleri spora daha fazla ilgi göstermeliler, ”başarının yolu çok fazla çalışmaktan ve disiplinli olmaktan geçtiğini unutmasınlar.’’

Özen Otto, Yeni Özgür Politika okurlarını 9 Kasım 2019 tarihin Hamburg-Altona’da düzenlenecek maç gecesini izlemeye davet etti.

HAMBURG

Yazarın diğer yazıları

    None Found