El yapımı Kars çikolatası

Kars’ta yaşayan Esra Sakinci çikolata yapımına merakı sonucunda bir ilki başardı. Bir buçuk yıl önce kent merkezinde dükkan açan Esra, hem üretim hem de satış yapıyor. Esra’nın el yapımı çeşit çeşit çikolataları lezzeti nedeniyle ilgi görüyor.

Daha önce turizm sektöründe çalışan Esra, yaptığı çikolatayı iş yerindeki arkadaşlarına götürüyor ve çok beğeniliyor. Bundan sonra Esra, turizm sektöründen ayrılarak, çikolata yapımına yöneliyor. “Çikolatamızı kendimiz üretelim” diyerek dükkan açmaya karar veren Esra, “Çikolata her yerde ve kolay bulunan bir ürün. Bundan kaynaklı halkın el yapımı çikolataya ilgi duyup duymayacağını bilmediğim için tereddütle açtım. Özen ve titizlikle çikolatalar üretildiği için çok beğenildi” diyor.

Çok renkli ve çok çeşitli 

Sütlü, yeni nesil ruby, frambuazlı, portakallı, limonlu, çilekli, karamelli ve daha birçok çeşit çikolata ürettiklerini belirten Esra, “Gelen müşteriler nasıl çikolata isterse onu yapıyoruz. İlerleyen zamanlarda hedefim birkaç şube daha açarak bu işi yayarak menümüzü zenginleştirmektir. Çünkü el yapımı çikolatalar halkın ilgisini çekmeye devam ederken aynı zamanda daha sağlıklı” diyerek Karslıları ve Kars’a yolu düşenleri çikolatalarını tatmaya bekliyor.

KARS

Yazarın diğer yazıları

    None Found