HDP’nin hedefi 23 Haziran’da da İstanbul’da seçimi kazanmak

Halkların Demokrasi Partisi (HDP), seçilmesine rağmen mazbatası AKP-MHP-YSK tarafından gasp edilen Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’daki seçimlerde bir kez daha zaferle çıkması için yoğun bir çaba içinde.

HDP, 23 Haziran’daki seçimi, kendi seçimi olarak görüyor. HDP’nin resmi Twitter hesabında (@HDPgenelmerkezi ) yapılan bir paylaşımda “Beşiktaş’da STK’larla, Alevi kurumları ile bir araya geldik. Bu çağrımız herkese: 31 Mart’ta hep birlikte başardık, 23 Haziran’da da hep birlikte başaracağız” denildi.

HDP’nin Twitter hesabında bir başka paylaşım ise HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın yürüttüğü seçim çalışması… Paylaşımda “23 Haziran İstanbul seçim çalışmalarımız devam ediyor. İstanbul milletvekilimiz Ahmet Şık’ın katılımıyla Esenler’de dernek ve kıraathaneleri ziyaret ettik. 23 Haziran’da halk iradesi tecelli edecek, gaspçı zihniyet yenilecektir” denildi.

HDP’nin Bitlis Milletvekili Celadet Gaydalı da İstanbul’da seçim çalışmasında… Gaydalı’nın katıldığı çalışmalara ilişkin ise şu paylaşım var: “İstanbul’da seçim çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor. Bitlis Milletvekilimiz Celadet Gaydalı, MYK üyelerimiz ve parti yöneticilerimiz sokak sokak 23 Haziran’da halk iradesini yeniden var etme çağrısı yapıyor. Demokrasi kazanacak, halkımız kazanacak.”

Yazarın diğer yazıları

    None Found