Kısa haberler…2 asker yere çakıldı

Kolombiya’da gösteri uçuşu sırasında helikoptere bağlı halat kopunca, 2 asker bayrakla birlikte yüzlerce metreden yere çakıldı. Olay, ülkenin kuzeybatısında yer alan Medellin şehrindeki Medellin Çiçek Fuarı kapsamında düzenlenen hava gösterisinde meydana geldi. Amatör kameralarca görüntülenen olayda, hava kuvvetlerine ait bir helikoptere bağlı halatın ucundaki bayrak ve bayrağa tutunan askerlerin, halatın kopması ile aşağı doğru düştükleri görülüyor. Görüntülerde o anları kaydedenlerin çığlıkları da duyuluyor.  Yerel medya yüzlerce metre yüksekten yere çakılan iki askerin hayatını kaybettiğini, olayın araştırıldığını duyurdu.

MEDELLİN


Mescid-i Aksa’da gerginlik

Kurban Bayramı için Müslümanların gittiği Mescid-i Aksa’da İsrail polisiyle Filistinliler arasında yaşanan arbedede 14 kişinin yaralandığı açıklandı.  Filistinli sağlık görevlileri, yaralı 14 kişiden birinin durumunun ciddi olduğunu belirtti. İsrail’de yayın yapan kamu radyosu Kan, olaylarda dört de polisin yaralandığını bildirdi. Associated Press’e konuşan görgü tanıkları, iki kişinin gözaltına alındığını söyledi. Gazze sınırında ise hafta sonu meydana gelen çatışmalarda 5 Filistinli yaşamını yitirdi. 

KUDÜS


Son 4 günde 40 sivil öldü

Birleşmiş Milletler (BM), Aden’de son 4 günde meydana gelen çatışmalarda 40 sivilin öldüğünü, 260 sivilin yaralandığını duyurdu. BM Yemen Ofisi, Yemen’in geçici başkenti Aden’de 8 Ağustos tarihinden bu yana yaşanan çatışmalarda 40 sivilin öldüğünü, 260 sivilin de yaralandığını belirtti. BM Yemen Koordinatörü Lise Grande, “Yemenli ailelerin, Kurban Bayramı’nda sevdiklerini barış içinde kucaklayacakları yerde yas tutuyor olmaları çok üzücü bir durum. Hayatını kaybedenlerin ailelerine en içten şekilde başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz” dedi. 

 NEW YORK


ABD’de yangın: 5 çocuk öldü

ABD’nin Pennsylvania eyaletinde bir evde çıkan yangında 5 çocuk hayatını kaybetti. ABD’nin Pennsylvania eyaletinin Erie şehrinde bulunan bir evde gece saatlerinde yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yangına hızlıca müdahale eden itfaiye erleri yangını kısa süre içinde kontrol altına aldı. Yetkililer yangın sırasında evde yaşayan 1 kadının ve 12 ile 17 yaşındaki 2 çocuğun pencereden atlayarak kurtulduğunu belirtti. Yaralılar hastaneye kaldırılırken yetkililer yangında 5 çocuğun hayatını kaybettiğini duyurdu. Erie İtfaiyesi Şefi Guy Santone,  yaşlarının 8 ay ila 7 yıl arasında değiştiğini söyledi. 

 ERIE

Yazarın diğer yazıları

    None Found