Kongreya Star’dan işgale karşı hamle

Kongreya Star, faşist Türk devletinin işgal tehditlerine karşı eylem hamlesi başlattı. Daliya Henan, 17 Ağustos’ta startı verilecek hamleye ilişkin şunları söyledi: “Güçlü irademizle DAİŞ’i yendiğimiz gibi DAİŞ’i destekleyen Türk devlet işgalini de yenilgiye uğratacağız.”

Kongreya Star Rojava Koordinasyonu, işgalci Türk devletinin tehditlerine karşı “Toprağını ve Onurunu Koru, DAİŞ’İ ve İşgalciliği Yen” sloganıyla eylem hamlesi başlattı. Kuzey ve Doğu Suriye çapında açıklama, seminer, panel ve kültürel etkinlikler şeklinde düzenlenecek eylemlerin 17 Ağustos’ta start alacağı belirtiliyor.

ANHA muhabiri Şînda Ekrem’e konuşan Kongreya Star Koordinasyon üyesi Daliya Hanan, hamlenin Türk devletinin işgal tehditlerine karşı halkın cevabı niteliğinde olacağını söyledi.

İşgale karşı gece gündüz çalışma yürüteceklerini belirten Hanan, Efrîn senaryosunun tekrarlanmasına izin vermeyeceklerini ve işgalin önünde duracaklarını vurguladı.

DAİŞ’i yendiğimiz gibi…

Hamlelerinin Kobanê, Serêkaniyê ve Girê Spî’deki canlı kalkan eylemlerine de bir destek niteliğinde olacağını dile getiren Kongreya Star üyesi, tüm kadınların hamleye katılacağını belirtti.

Rojava’nın tüm merkezlerinde hamlenin duyurusunu yaptıklarını ve çalışmaların devam ettiğini belirten Daliya Hanan, “Güçlü irademizle DAİŞ’i yendiğimiz gibi DAİŞ’i destekleyen Türk devlet işgalini de yenilgiye uğratacağız” dedi.

HABER MERKEZİ

Yazarın diğer yazıları

    None Found