Kültürel değerlerimize sahip çıkalım

MEHMET ZAHİT EKİNCİ/HAMBURG

Kürt müziğinin sevilen ve emektar seslerinden Hozan Diyar ve Deniz Deman çıkaracakları yeni albümün tanıtımı için Hamburg’da bir tanıtım konseri düzenledi.

Rudolf-Steiner Haus konferans Salonu’nda düzenlenen konser öncesi Türkiye başkonsolosluğu önüne giden Hozan Diyar burada HDP’li müşahit ve itiraza yetkili kişileri ziyaret ederek çalışmalarında başarı diledi. Konuk sanatçılar Didem-Gülhan ikilisinin müzik dinletisinden sonra sahne alan Deniz Deman, Kürtçenin Kurmancî ve Dimilkî lehçelerinden oluşan güzel bir seçki sunarak, yaklaşık 30 dakika sahne aldı.

Verilen aranın ardından sahneye alkışlarla gelen Hozan Diyar bu seçimin faşist iktidarı sonlandırmak için bir fırsat olduğunu belirterek oy kullanmanın önemini vurguladı. Diyar, “Bizler bu halkın sanatçıları olarak üstümüze düşenleri yapmaya devam edeceğiz. Bu seçim bizler için bir fırsattır. Selahattin başkanın dediği gibi: ‘her şey bizden başlıyor” dedi.

Konuşmasının ardından sevilen seçkin eserlerini seslendiren Hozan Diyar’a Yasin Boyraz, Barış Boyraz, Ali İkizer, Mazlum Adıbelli, Kemal Ceylan ve Murat Bakrak eşlik etti.

Yazarın diğer yazıları

    None Found