Placido Domingo’ya cinsel taciz suçlaması

Dünyaca ünlü opera sanatçısı Placido Domingo’ya cinsel taciz suçlamaları yöneltiliyor. Çok sayıda kadın, 78 yaşındaki Domingo’nun kadınları iş verme vaadiyle cinsel ilişkiye zorladığını ve yaptığı kura karşılık alamadığında onları mesleki olarak cezalandırdığını belirtiyor.

Associated Press (AP) haber ajansına konuşan 8 ses sanatçısı ve bir balerin 1980’li yıllardan itibaren çeşitli operaların yöneticisi olduğu dönemlerde tacize uğradıklarını iddia etti. Mağdurlardan biri Domingo’nun kendisini elle taciz ettiğini belirtirken diğer üç kadın da ünlü sanatçının iş yemeğinde, soyunma odasında veya otel odasında kendilerini zorla dudağından öptüğünü belirtti.

AP’ye konuşan bu dokuz kadın dışında altı kadının daha Domingo’nun aşırılıklarının kendilerini rahatsız ettiğini anlattı. Bu kadınlardan biri 1990’lı yıllarda Domingo’nun konserler dizisine kabul edildikten sonra kendisinden defalarca çıkma teklifleri aldığını dile getirdi.

Suçlamalara dair bir açıklama yayınlayan Placido Domingo ise “Tüm iyi niyetime rağmen yine de birilerini üzmüş veya onları rahatsız hissettirmiş olmam acı verici. Ne kadar eskiye dayanıyor olursa olsun. Tüm yaptıklarımın ve ilişkilerimin karşılıklı ve rızaya dayalı olduğuna inandım. Benimle çalışanlar kimseye bilerek zarar verecek ya da utandıracak biri olmadığımı bilir” ifadelerine yer verdi.

“Üç tenor” adıyla verdikleri konserlerle Domingo, Pavarotti ve Carreras dünya genelinde büyük ün yaptı. 

 HABER MERKEZİ

Yazarın diğer yazıları

    None Found