Polis parka bile saldırıyor

Zırhlı araçlarla parkın içine giren ve mahalle halkı tarafından boyanan bankları kıran polis, Suruç şehitlerinin fotoğraflarını talan etti. Polis, parka ismi verilen Suruç şehidi Uğur Özkan’ın fotoğrafının üzerine, "T.C." yazdı, tabelayı söktü.

Konuya ilişkin ETHA’ya bilgi veren Suruç şehidi Özkan’ın ağabeyi Süleyman Özkan, polisin her defasında gece geç saatlerde gelerek parkı talan ettiğini kaydetti. Parkın içine de zarar verildiğini söyleyen Özkan, parkta yaşanan tahribatı şu sözlerle aktardı: "Yoldaşlarla, mahalle halkıyla bankları boyamıştık onları kırmışlar. Taşlara zarar vermişler, Suruç şehitlerinin fotoğraflarına zarar vermişler."

Suruç şehitleri için dikilen fidanlara da zarar verildiğini aktaran Özkan, "Biz Suruç şehitleri şahsında kardeşim Uğur Özkan’ın adını verdik bu parka. Bu bir tahammülsüzlüktür. Hem katlediyorlar yetmezmiş gibi bir de fotoğraflarına tahammül edemiyorlar. Bu kadar korkakça yaklaşmaları bizim için anlam ifade etmiyor. O fotoğraflar oraya yeniden konacak. Zarar verdikleri fidanlar yeniden dikilecek. Çabaları boşuna. Ne yaparlarsa yapsınlar, anılarını yaşatacağız. Adlarımız, fotoğraflarımız, kabusları olmuş durumda" dedi.  

İSTANBUL

Yazarın diğer yazıları

    None Found