Saldırı öncesi gözaltılar

Kuzey-Doğu Suriye’ye komşu Urfa, dün sabah polis operasyonlarına sahne oldu. Aralarında siyasetçiler, sendikacılar ve üniversite öğrencilerinin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Urfa kent merkezi ve ilçelerinde dün sabah yapılan ev baskınlarda aralarında HDP’li siyasetçiler, belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve sendikacıların da olduğu en az 31 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, sayının artabileceği belirtiliyordu.

Kent merkezinde yapılan ev baskınlarında Eğitim Sen Urfa Şube Eşbaşkanı Leyla Mumin, SES yöneticisi Hikmet Evin, HDP İl Gençlik Meclisi Üyesi Ferit Tamğa ile Songül Arpa, Serhat Oğur, Asil Türk, Necmettin Orak, Talip Bozkaya, Zübeyde Duvar, Tuğba Başkale, Muzaffer Çakmak, Ömer Bozdal ve Özgürcan Altıngül, Sevgi Bültür, Hilvan Belediye Eşbaşkan Adayı Bışar Tuysüz ve Harran Üniversitesi öğrencisi Onur Atlı gözaltına alındı.

Birecik: Belediye Meclis Üyesi Halil Sarıkaya ile kanser hastası olduğu öğrenilen Mahmut Korkmazer isimli yurttaş

Halfeti: HDP İlçe Eşbaşkanı Abdurahman Çiftçi, Belediye Meclis Üyesi Naime Bayram.

Suruç: HDP üyesi Ahmet Yenilmez, belediye çalışanları Mehmet Tuğalan, Mustafa Gündüzalp ve V.A. ile M.G. adlı yurttaşlar.

Viranşehir:  Belediye Meclis Üyesi Kemal Kudin, Burhan Gören ve Fatma Silgir.

Ceylanpınar: Fatma Aslan ve Şeyhmus Dağtekin.

Siverek: Mehmet Kültür

Yazarın diğer yazıları

    None Found