Şekif Tepesi’ne suikast eylemi

Xakurkê bölgesine bağlı Şekif Tepesi’ndeki Türk güçlerini hedef alan suikast eyleminde 1 asker öldürüldü, 1 asker ise yaralandı.

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından yapılan açıklamada, eylem ve operasyonlarla ilgili şu bilgiler verildi:

  • Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi kapsamında 12 Ağustos günü saat 15.50’de Hakkari’nin Çelê (Çukurca) ilçesinden Şikêr karakolu yolu istikametinde ilerleyen 1 askeri araca sabotaj taktiğiyle eylem düzenlendi. Aracın ağır darbe aldığı bu eylemdeki ölü ve yaralı asker sayısı tespit edilemedi. Eylem ardından işgalci TC ordusu zırhlı araçlarla ölü ve yaralı askerleri alandan uzaklaştırdı.
  • Gerillalar aynı gün saat 20.00’da Xakurkê bölgesine bağlı Şekif Tepesi’nde konumlanan operasyon birliğine bir dizi suikast eylemi düzenlendi; 1 asker öldürüldü, 1 asker ise yaralandı. Eylem ardından işgalci TC ordusu, ölü ve yaralı askeri Skorsky helikopterle alandan uzaklaştırdı.
  • Türk ordusu 11 Ağustos akşamı Hakkari’nin Gever (Yüksekova) ilçesine bağlı Çarçella alanındaki Kırê Kor mıntıkasında bir operasyon başlattı, gerillalar ile Türk güçleri arasında yoğun çatışmalar yaşandı. Operasyon, dün de devam ediyordu.
  • Türk ordusu, 9 Ağustos günü Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Masiro alanında bir operasyon başlattı. Arazide arama tarama faaliyeti yürüten işgalci TC ordusu, 10 Ağustos günü akşam saatlerinde sonuçsuz bir şekilde geri çekildi.
  • Türk savaş uçakları, 11 Ağustos günü saat 23.00’te Garê bölgesine bağlı Şikeftan köyü çevresini bombaladı; herhangi bir kayıp yaşanmadı.
ANF/BEHDİNAN

Yazarın diğer yazıları

    None Found