Şêrawa işgale karşı yürüdü

Efrîn’in Şêrawa ilçesinde yüzlerce kişi, Türk devletinin işgal saldırılarını protesto etmek için alanlara çıktı. Yürüyüşe sivil toplum kuruluşu üyeleri ve yöneticileri de katıldı.

“Efrînli kadınlar olarak güvenliğin sağlandığı bir Efrîn istiyoruz”, “Suriye halklarına yönelik inkar ve baskı politikalarına artık yeter diyoruz”, “Çağın Direnişi ve Onur Direnişi halkların özgürlük ısrarının kanıtıdır”, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “İşgalci Türk devletine işbirliği yapmayın”, ve “Katil Erdoğan engelli, çocuk, kadın, yaşlı farkı gözetmeden katlediyor” yazılı pankartlar, Çağın Direnişi ve Onur Direnişi’nde şehit düşenlerin fotoğraflarını taşıyan kitle Ziyaret köyündeki Veger Kampı’na doğru yürüdü. Veger Kampı’nda mitinge dönüşen yürüyüşte Êzidî Kadın Birliği Yönetimi adına Sûad Hiso ve Kongreya Star Efrîn Kantonu yöneticilerinden Leyla Xelîl birer konuşma yaptı.

Türk devletinin Suriye’ye yönelik işgal saldırılarını kınayan ve işgalcilerin Suriye topraklarından çıkması için direniş çağrısında bulunan konuşmacılar, Türk devletinin Suriye halklarına karşı insan hakları suçları işlediğini kaydetti.

Açıklamanın ardından yürüyüş sloganlarla sona erdi.

Yazarın diğer yazıları

    None Found