TJK-E Strasbourg’da stand açtı

TJK-E “Değişim ve Özgürlük İçin Sen de Ayağa Kalk” hamlesi kapsamında Fransa’nın Strasbourg kentinde stand açtı.

TJK-E’nin Temmuz ayında başlattığı “Değişim ve Özgürlük için Sen de Ayağa Kalk” hamlesi kapsamında, Fransa’nın Strasbourg kentinde bulunan Zin Kadın İnsiyatifi stand açarak, kamuoyuna bilgilendirme çalışması yaptı. Kleber Meydanı’nda açılan standla, Türk devletinin Kürdistan’daki işgal girişimi başta olmak üzere, işgal ile geliştirilen soykırım ve doğa katliamına dikkat çekildi.

Kampanyaya ilişkin gazetemize konuşan TJK-E Strasbourg Sözcüsü ve Jin Kadın İnsiyatifi aktivisti Gule Oğuz, “Değişim ve Özgürlük için Sen de Ayağa Kalk” kampanyasının sadece kadınlara yönelik olmadığını belirterek, amaçlarının tüm toplumsal kesimleri kampanyaya dahil etmek olduğunu belirtti. Gule Oğuz, “Başta kendi komün, meclislerimiz başta olmak üzere, toplumun bütün kesimlerini, ailelerimizi, kampanyaya dahil ederek, yeni sürecin parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Kampanya çerçevesinde aile ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Oğuz, 25 Kasım tarihinde “Kadına Karşı Şiddete Hayır” gününe kadar kampanyayı tüm toplumsal zeminlere yayacaklarını ifade ede etti.

Strasbourg

Yazarın diğer yazıları

    None Found