Uğurlar olsun sevdanın gür sesi

Eftelya, Sen Aşksın, Çökertme, Bize Kalan gibi albümlerin sahibi sanatçı Hakan Yeşilyurt, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Yeşilyurt’un vefat haberini kuruluşu esnasında büyük emekler verdiği Önder Babat Kültür Merkezi, ”Çok değerli dostumuz, arkadaşımız Hakan Yeşilyurt’u kalp krizi sonucu kaybettik. Bu erken ve ani kayıp bizlere büyük bir acı yaşattı. Acılı ailesine, dostlarına ve yoldaşlarına başsağlığı diliyoruz” diyerek duyurdu.

Yeşilyurt’un cenazesinin 11 Şubat Pazartesi saat 13.00’te Antalya Kızılarık Cemevi’nden kaldırılacağı belirtildi.

Adalılar ile başladı

46 yaşındaki sanatçı, sanat hayatına 1996 yılında Adalılar grubuyla başlayıp ardından solo albümlerle devam etmişti.

Yeşilyurt’un hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyada sanatçı dostları duygularını paylaştılar.

Müzik grubu Adalılar, “Değerli abimiz ve Adalılar’ın emekçisi #HakanYeşilyurt’u kaybettik. Türküleriyle milyonların öfkesini haykıran değerli dostumuzu unutmayacak, bize miras bıraktığı bayrağı dalgalandırmaya devam edeceğiz” paylaşımı yaptı.

Sabahat Akkiraz, “Genç iken ölene ölüm zor iştir’ sanatçı kardeşimiz Hakan Yeşilyurt hakka yürüdü. Işık’lar içinde uyusun kardeşimiz. Çok erken oldu” dedi.

İyiydi, gençti gitti

Ferhat Tunç, “Nasıl olur, sevgili Hakan Yeşilyurt…. İki gözüm benim, sevgili kardeşim çok gençsin daha. Böyle apansız çekip gitmek sana yakışır mı? Çok yazık oldu çok… ” ifadelerini kullandı.

İnsan Hakları Derneği ise “İHD üyesi insan hakları savunucusu Sanatçı Hakan Yeşilyurt’un vefatı nedeni ile ailesine, sevenlerine ve insan hakları camiasına başsağlığı diliyoruz. Seni hiç unutmayacağız” paylaşımında bulundu.

Eğitim Sen de “Yıldızlar yoldaşın olsun, sevdanın, emeğin, dayanışmanın, özgürlüğün, devrim türkülerinin gür sesi” diye yazdı.

Servet Kocaya ise, ‘’Yan yana mekanlarda şarkı söylerdik öğrencilik yıllarımızda. Her kederini gizleyecek bir tebessümü vardı. İyiydi, gençti gitti’’ paylaşımında bulundu.

KÜLTÜR SERVİSİ

Yazarın diğer yazıları

    None Found