YBŞ DAİŞ’e karşı yürütülen operasyona katıldı

Irak Ordusu’nun Suriye sınırında DAİŞ’e karşı başlattığı operasyona YBŞ güçleri de katıldı.

Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı, Salahaddin, Musul ve Anbar arasındaki bölgeler ile Irak-Suriye sınırına kadarki bölgenin DAİŞ çetelerinden temizlenmesi için 7 Temmuz’da Uluslararası Koalisyonun da desteğiyle operasyon başlatmıştı.  dün operasyon başlattığını duyurmuştu.

“Nasır İradesi Operasyonu” adıyla başlatılan operasyona Irak ordusunun yanı sıra birçok farklı güç de destek veriyor.

Günlerdir başarılı bir şekilde devam eden operasyona Nusrel Mubin Ewel ve Nusrel Mubîn Tinên güçlerinden sonra YBŞ de aktif bir şekilde operasyona katıldı.

Silahaddin, Musul, Anbar ve Irak-Suriye sınırında DAİŞ’e karşı başlatılan operasyona Irak, Haşd-î Şabî, Haşd Aşaîrî, Irak hava güçleri, Nusrel Mubin Ewel ve Nusrel Mubîn Tinên koalisyon güçleriyle birlikte YBŞ güçleri de aktif bir şekilde katıldı.

Operasyonda yer alan YBŞ Komutanlarından Zerdeşt Şengali, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Anbar, DAİŞ’in örgütlendiği merkezlerden biriydi. Aynı zamanda halkımıza yönelik işgal planları da burada yapılıyordu. Bizler de DAİŞ’e karşı operasyona katıldık ve terörist uygulamalara karşı tepkimizi gösterdik. Halkımızın mücadelesi sonucunda böyle geniş kapsamlı bir operasyona katıldık ve operasyonda önemli bir rol aldık. Elbette Arap asıllı arkadaşlarımız da operasyona katıldı ve güçlü bir duruş sergiledi.”

ROJNEWS

Yazarın diğer yazıları

    None Found