YPJ Dêrazor kapısında

Cizre Fırtınası Hamlesi’ne katılan YPJ savaşçıları, tüm kadınların özgürleşmesi için direnişlerine devam edeceklerini söyledi.

Dêrazor Askeri Meclisi’nin açıklamasıyla 9 Eylül’de başlayan Cizre Fırtınası Hamlesi devam ediyor. Bu hamle Fırat’ın doğusu ve Dêrazor’un Doğusunu DAİŞ’ten kurtarmak için başlatıldı. Dêrezorlu kadınlar için en ön cephelerde yer alan YPJ savaşçıları, bu hamlenin kendileri için neler ifade ettiğini anlattı. 

Koçerîn Tolhildan, bu hamlede tüm kadınların intikamını alacaklarını söyleyerek, şunları belirtti: ”Çok farklı bir duygu yaşıyoruz. Moralimiz oldukça yüksek. Bu hamle ile başta kadınlar olmak üzere buradaki halkın acısını sonlandıracağız. Nasıl ki Reqa kadınlarını özgürleştirdiysek Dêrazor kadınlarını da özgürleştireceğiz. Tüm Suriyeli kadınlar kurtarılarak özgürleştirilecek.”

Tüm halklar için mücadele

Mizgîn Botan da hangi etnik kimlikten olursa olsun buradaki halkların arasında özgürleştirilmesi için ayrım yapmadıklarını vurgulayarak, şu ifadelerde bulundu: ”Başlattığımız hamle büyük bir coşku ve moral ile ilerliyor. Hepimiz yürekten bu hamleye katıldık. Hiçbir ayrım yapmaksızın tüm halkların özgürlüğü için mücadele ediyoruz. Tek bir kadın dahi kurtarılmazsa bizler özgürleşmiş olmayacağız.”  

Botan, her özgürleştirdikleri kadından moral ve güç aldıklarını söyleyerek, ”Mücadelemizi daha da yükselterek özgürlüğü kalıcı kılacağız. Hiçbir zaman köleliği kabul etmeyeceğiz. Rojava, Güney ve Doğu Kürdistan için de mücadele etmeye hazırız. Özgürleşen her kadın mücadeledeki yerini almalıdır. Anca böyle amacımız olan tüm halkları özgürleştirmeyi başarabiliriz” diye konuştu.  

Bêrîtan Warşîn, tüm Suriye kadınları özgürleştireceklerine olan inançlarının kuvvetli olduğunu kaydederek, ”DAİŞ’le birlikte terörist olan bütün güçleri bu topraklardan çıkaracağız” dedi. 

Yazarın diğer yazıları

    None Found