25 gündür ateş kesilmedi

QSD, işgalci Türk devletinin 17 Ekim’de varılan ateşkesten bugüne kadarki saldırılarını açıkladı. Buna göre; Türk ordusu 190 defa hava ve kara saldırılarıyla ateşkesi ihlal etti.

Türk ordusu ve bünyesindeki çeteler Eyn Îsa, Zirgan ve Eyn Îsa aksındaki saldırıları sürüyor.

QSD Basın Merkezi, dün öğleden önce itibarıyla 24 saatlik bilançoyu açıkladı:

Zirgan (Ebu Rasen) cephesi

İşgalci Türk ordusu ve çeteleri, savaş uçakları ve ağır silahlarla Um Se’êfa köyüne saldırdı.

Til Temir cephesi

İşgalci Türk ordusu ve çeteleri, ağır silahlar, savaş uçakları ve insansız hava araçlarıyla Rêhaniyê köyüne saldırdı. İşgalcilere karşılık verilmesiyle çatışma çıktıfakat çatışmanın sonuçları hakkında net bir bilgi edinilemedi.

Eyn Îsa cephesi

İşgalci Türk ordusu ve çeteleri, M-4 uluslararası yolu çevresi ile Tirwaziyê ve Ebû Sîra köylerine ağır silahlar ve savaş uçaklarıyla yoğun işgal saldırılarını sürdürdü. Saldırılara karşılık verilmesiyle beraber çıkan çatışmaların sonuçları netleştirilemedi.

25 günde 182 şehit

QSD Basın Merkezi, işgalci Türk devletinin 17 Ekim’de varılan ateşkesten bugüne kadar gerçekleştirdiği ihlallerin bilançosunu da açıkladı. Buna göre; Türk ordusu 190 defa hava ve kara saldırılarıyla ateşkesi ihlal etti.

Savaş uçakları ve insansız hava araçlarıyla 82 saldırı gerçekleştirdi. Ateşkesin ilanının ardından 182 QSD savaşçısı şehit düştü, 243 savaşçı yaralandı.

SERÊKANIYÊ