Buldan Güven’i ziyaret etti

HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan, Leyla Güven’i ziyaret etti. Buldan, Güven’e, “Seçimden zaferle çıkacağız. Seçimden sonra daha güçlü olacağız, sandıktan da güçlü çıkacağız” dedi.

Buldan, önceki günkü Newroz programının ardından Tekirdağ F Tipi Kapalı Cezaevi’nde fedai eylem yapan Zülküf Gezen’in ailesini ziyaret etti. Buldan, Gezen’in annesi Havva Gezen’e sarılarak başsağlığı diledi.

Bir süre ailesiyle sohbet eden Buldan, daha sonra açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’i evinde ziyaret etti. Buldan, Güven ile sohbet etti. Buldan, Güven’e, katıldığı seçim programında gördüklerinin kendilerine umut verdiğini belirterek, “Seçimden zaferle çıkacağız. Seçimden sonra daha güçlü olacağız, sandıktan da güçlü çıkacağız” dedi.

 Bu arada Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, İMO Genel Başkanı Cemal Gökçe, Makine Mühendisleri Odası (MMO) Genel Başkanı Yunus Yener, Elektrik Mühendisleri (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, DİSK/Enerji-Sen Genel Başkanı M. Şirin Gürbüz de Leyla Güven’i evinde ziyaret etti.