Bursa’da sel: 5 ölü, 1 kişi kayıp

Kestel ilçesinde meydana gelen sele kapılan 5 kişi yaşamını yitirdi. Suya kapılan 1 kişiye ilişkin arama çalışmaları devam ediyor. 

Bursa’da, dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Kestel ilçesinde sağanak ve dolu nedeniyle bazı dereler taştı. Narlıdere, Dudaklı ve Kayacık mahallelerinde ise tarım arazileri, sular altında kaldı. Bazı yolları su basarken, selden kaynaklı bazı ağaçlar devrildi. Kimi kişilerde sele kapıldı.

Dudaklı Mahallesi’nin dağlık kesimlerindeki 4 katlı evin 1’inci katında oturan ailenin, evi su bastı. Bu esnada sele kapılan çiftçiyi köy meydanında mahalle sakinleri, kurtardı. Evin içinde kalan ve bedensel engelli olduğu öğrenilen Kader Akbaba (22) yaşamını yitirdi. Kayacık Mahallesi’nde de sel sularına kapılarak, dere yatağına sürüklenen 5 kişiden 1’inin cansız bedenine ulaşıldı.

Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesine bağlı Değirmenönü Mahallesi’nde yaşayan ve dün Kestel’in Kayacık Mahallesi’ndeki bağ evlerindeyken, sele kapılan 5 kişiden hayatını kaybeden 4’ünün Ahmet, Medine, Nazime ve Türkan Bilen olduğu belirtildi. Sele kapılıp, kaybolan 1 kişi hala aranıyor.