Çeteler: Erdoğan bizi sattı

İdlib’de bulunan Türkiye’ye bağlı çeteler, Türk Cumhurbaşkan R.Tayyip Erdoğan’la ilişkileri ve Erdoğan’ın kendilerini ‘sattığına’ dair itiraflarda bulunmaya başladı.  

İdlib’de Türkiye ve Rusya arasındaki anlaşma ile toplanan çetelere yönelik başlatılan operasyon, çetelerin kendi arkadaşlarına seslenmesine yol açtı. Çeteler, Erdoğan ile ilişkileri ve onun üzerinden  Rusya ile anlaşmalarını itiraf etmeye başladı.

İdlib’de olduğu tahmin edilen bir çete elemanına ait yayımlanan ses kaydında, Erdoğan’ın çetelerle ilişkisi itiraf ediliyor.

Kayıtta şu çarpıcı itiraflar yer alıyor: “Hama, Humus, Xuta, Halep başta olmak üzere bizim elimizde olan birçok yeri Erdoğan bizi biraz para, et, tavukla kandırıp İdlib’e getirdi. Şimdi İdlib’de bir kez daha bizi satacak. Biz Araplarla Kürtler arasında daha önce hiçbir sorun yoktu. Bir düşmanlığımız yoktu. Biz Kürtlerle daha önce dost ve kardeştik. Erdoğan bizi onlarla düşman yaptı. Bizi Kürtlere saldırttı. Kürtler şimdi bize ve Suriye muhalefetine ne yapsa haklarıdır. Erdoğan’ın izlediği bu politikalara yabancı değiliz. Osmanlılar’ın, 400 yıl boyunca yürütmek için izledikleri politikaların Erdoğan şimdi aynısını izliyor.”

İdlib’deki çeteye ait sesin sonlarına doğru pişmanlık dile getirilerek, “Türklere hiçbir zaman güvenmeyin. Çünkü zaten Türkler biz Araplara ‘pis halk’ diye hitap ediyorlar” deniyor.