CHP Sözcüsünden AKP’ye: Bir oy hırsızlığı varsa bunu sizden başkası yapamaz

Partisinin MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Hukuk cinayetini işleyen YSK üyelerinin derhal istifa etmesi lazım” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, bugün parti genel merkezinde gerçekleşen Merkez Yürütme Kurlu (MYK) sonrası açıklama yaptı. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimlerini iptal kararına tepkisini sürdüren Öztrak, AKP’ye de “Bir oy hırsızlığı varsa bunu sizden başkası yapamaz” dedi.

Erdoğan sandığı ateşe vermiştir
“Aynı sandıktan çıkan ilçe seçimleri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlık seçimleri neden yenilenmiyor? Diye sonran Öztrak, “Seçim gecesi oyları çalamayanlar mazbatayı gasp etmişlerdir. Çaldıkları bu minareye kılıf uydurmanın peşindeler. YSK, hakimler, polisler sizin emrinizde. Bir oy hırsızlığı varsa bunu sizden başkası yapamaz. Erdoğan artık sandığı da ateşe vermiştir” diye konuştu.

Herkes konuşacak
İstanbulluların aynı nehirde iki kez yıkanmayacağını ifade eden Öztrak, “Saray milletin gönlünde taht kuran bu sloganı itibarsızlaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kendilerine muhalefet edenleri de eski ortaklığıyla işbirliği yaptığını iddia ediyor. Herkes konuşacak; sanatçı, akademisyen, iş insanı konuşacak. Çünkü başka Türkiye yok. Kendi siyasi amaçları için ekonomiye zarar veren başka iktidar iş başına gelmemiştir” diye belirtti.

Tünelin karşısındaki ışık hızlı trene ait
Merkez Bankası’nın Mart ayı cari açık verilerini ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ekonomiye dair sözlerini de değinen Öztrak, “Mart ayı tünelin karşısından gelen ışığın hızlı trene ait olduğu çok net anlaşılıyor. Sonunda mart ayında Merkez Bankası’nın kasasındaki rezervler uçup gitmiş, sürekli azalıyor” dedi.

Her türlü yanlış adımı attılar
AKP’nin her türlü yanlış adımı attığını dile getiren Öztrak, şöyle devam etti: “Liyakatsiz kadrolar kendi hatalarının sorumluluğundan kurtulmak için türlü türlü senaryolar üretmeye başladı. Yani sermaye seçici olacak dedik AK Parti’ye. Her türlü yanlış adımı attılar. Elde kalan meşruiyet kalesi olan sandığa da tekme attılar. Ekonomik krizin faturasını millete yıkmaya çalışıyorlar. Daha ne kadar ekonomiye kötülük yapacaklar? Bir de mağdura yatmalarına milletimiz kanmayacaktır. Gereken dersi bir kez daha verecektir. Merkez Bankası’nın kârlarından ayırdığı bir ihtiyat akçesi vardır. Hangi düzenleneme ile bütçeye aktaracaklar, göreceğiz” dedi.

Erdoğan’ın dün Taksim’de “Her şey çok güzel olacak” diyen yurttaşa, verdiği “’Daha güzel olacak’ yanıtını da değerlendiren Öztrak, “AKP Genel Başkanı da her şeyin güzel olacağını görüyor demek ki” diye de ekledi.

MA/ANKARA