En tatlı seçim çalışması dağlarda!

BAHOZ ŞEMSÊ/BEHDİNAN

Nurettin Demirtaş, kapatılan DTP’nin Genel Başkanı’ydı. Aynı zamanda HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın abisi. AKP-MHP faşizmi koşullarında kendisine legal siyasetin yolları kapatılınca, yönünü özgür Kürdistan dağlarına çevirdi. Türkiye ve Kürdistan’da bir yandan faşizme karşı yürütülen gerilla savaşı sürecin temel gündemlerinden biri olurken, 24 Haziran baskın seçimleri de HDP’nin öncülüğünde özgürlük ve demokrasi cephesinin faşizme ecel terleri döktüren renkli seçim çalışmalarıyla gündem oluşturuyor.

Medya Savunma Alanları’nda da seçim çalışmaları yürütülüyor. Evet, yanlış okumadınız. Nurettin Demirtaş, kardeş Demirtaş’a dağlardan dağ gibi “ağabey desteği” sunuyor. Dağda seçim tatlısı yaparken sohbet ettiğimiz Demirtaş, “HDP’ye ve kardeşime oy verenlere Kürdistan dağlarında tatlı ısmarlayabilirim” diyerek, birbirinden ‘tatlı’ espriler yaparken, saraydaki diktatöre de ‘helva’ sözü verdi. Abi Demirtaş, “Şimdi dağlarda keyifle Amed tatlıları yapıyoruz. Bir yandan yoldaşlarımız Bakur ve Xakurkê’de olduğu gibi Bahçeli ve diktatörün işgal güçlerine gereken cevabı veriyor. Böyle giderse, 24 Haziran’da özgürlük, eşitlik, kardeşlik ve demokrasi isteyen herkes adına diktatörün helvasını da yapacağız. Yeter ki halkların kardeşliğinden ve özgürlük taleplerimizden vazgeçmeden çalışalım. Diktatörün helvasını ya da seçim zaferi tatlısını mutlaka yiyeceğiz” dedi.

Kürdistan dağlarında, yaşamın her anından tat almayı bilen gerillaların elinden tatlı yerken bile yüksek frekanslardan politik mesaj almadan edemiyoruz. Kürtler her şart altında AKP-MHP faşizminin kabusu olmayı sürdürüyor…