Erdoğan’ın provokasyonları sonuç vermeyecek

Türk devletinin Kobanê’nin Helîncê köyünde gerçekleştirdiği katliam Almanya’nın Düsseldorf, Giessen, Hannover, Hildesheim, Hamburg, Nürnberg ve Duisburg, Belçika’nın Brüksel kentlerinde Kürdistanlılar ve dostları tarafından protesto edildi.

Türk devletinin SİHA’la Kobanê’nin Helîncê köyünde 3 Kürt kadınını katlettiği saldırı, YJK-E ve CENİ’nin çağrısıyla Düsseldorf Eyalet Parlamentosu önünde kınandı. Parlamento’ya dosya sunan eylemciler sık sık, ‘Jin, jiyan, azadî’, ‘Türk devleti hesap verecek’, ‘Türk ordusu Kürdistan’dan defol’, ‘Uluslararası dayanışmayı yükseltelim’ sloganı attı.

Hannover’de de Ronahî Kadın Meclisi’nin çağrısı ile Türk devletinin katliamı bir mitingle protesto edildi.

‘Alman panzerleri defol’

Hildesheim kentinde Angoulemeplatz’ta düzenlenen eyleme Kürt dostu Almanlar da katılarak destek verdi. ‘Terörist Erdoğan’, ‘Kadın ve çocuk katili Erdoğan’, ‘Alman panzerleri Kürdistan’dan defol’ sloganları atıldı. Eylemde saldırıda katledilen 3 Kürt kadınının fotoğrafları taşındı.

Hamburg kentinde de bir protesto eylemi düzenlendi. Hamburg Demokratik Güç Birliği’nin organize ettiği eyleme ATİK, ADHK taraftarlarının yanı sıra Kürdistanlılar da katıldı.

Eylemde Erdoğan ve çetelerinin yaptığı katliam ve provokasyonların sonuç vermeyeceği belirtildi.

Duisburg’da Viyana’daki Türk faşist saldırıları protesto edildi. Duisburg’da ATİF üyesi Gençlik ve Kültür Derneği çağrısıyla, Duisburg König Heinrich Platz’da 25 Haziran saat 17.30’da  Türk devletinin saldırıları protesto edildi. Eyleme ATİF, AGİF ve DKTM aktivistleri katıldı.

Giessen’de de Berlinerplatz’da düzenlenen mitinge kentte yaşayan Kürdistanlılar, YXK, JXK aktivistleri de katıldı. Eylemde Kürt Birliği konusunda da mesaj verildi. Eyleme katılanlar,  ‘Kadın katili Erdoğan’ ve ‘Çocuk katili Erdoğan’ şeklinde slogan attı.

Nürnberg kentinde Medya Halk Evi tarafından Türk devletinin işgal sarıları ve katliamları protesto edildi. Eylemde yapılan konuşmalarda Türk devletinin işgal saldırıları ve gerçekleştirdiği katliamlara sessiz kalınmaması gerektiği belirtilerek, saldırı ve katliamlara karşı mücadeleyi büyütme çağrısında bulunuldu.

Diktatör Erdoğan

Belçika’nın başkenti Brüksel’de de TJK-E, NAV-BEL, SKB ortak bir eylem ile Türk devletinin Kürt kadınları katletmesini protesto etti. Katledilen her 3 Kürt kadının fotoğrafları, YPG bayrakları taşıyan Kürdistanlılar sık sık, ‘Faşist Erdoğan’,  ‘Diktatör Erdoğan ‘ sloganları attı. Eylem, ‘Diktatör Erdoğan’ sloganları ile sona erdi. Bu arada Rusya’nın Saratov kentinin Yerşov ilçesine bağlı Çîstî Ples köyünde yaşayan Kürtler, Türk devletinin saldırılarını düzenledikleri bir mitingle kınadı. HABER MERKEZİ