Gençler Euskirchen’de buluşacak

1. Enternasyonal Gençlik Festivali Almanya’nın Euskirchen kentinde “Smash Fascism Not The Planet/Faşizmi Yık Doğayı Koru” sloganıyla gerçekleştiriliyor.

13 Temmuz 2019 Cumartesi günü düzenlenecek festival, gençlik dernek ve örgütlerini buluşturan Enternasyonalist Gençlik İttifakı tarafından organize ediliyor. Linksjugend Solid-Nrw (sol gençlik), Feministinnen gegen Rechts (Sağa karşı feminizm), Bündnis Eifel gegen Rechts (sağa karşı Eifel birliği) gibi dernekler de festivalin destekçileri arasında.  Festivalde, sanatçılar Xecê, Serhado, S. Castro, Lardy’s, Koma Siyabend und Mikail Aslan sahne alacak. Kürtçe ve Bask direniş şarkılarının seslendirileceği festival; folklor, tiyatro gösterileri, spor karşılaşmaları, konferans ve atölye çalışmalarıyla zenginleştirildi. İklim eylemleriyle büyük etki yaratan Change for Future ve Ende Gelände grupları da festivale konuk olacak.

Festivali düzenleyen gruplar, herkesi 1. Enternasyonalist Gençlik Festivali’ne katılmaya ve birlikte faşizme karşı durmaya davet etti. Erf Stadyumu’nda gerçekleşecek festivalin adresi ise şöyle: Am Schwalbenberg 10, 53879 Euskirchen.

HABER MERKEZİ