HBDH Akşehir ve Alaplı’yı üstlendi

HBDH, Konya Akşehir’de askeri malzeme yüklü 8 araçlık askeri konvoyun 10 Ağustos günü imha edildiği eylemin güçleri tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu. HBDH Nubar Ozanyan İntikam milisleri de 6 Ağustos günü Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde bir fabrikaya yapılan eylemi üstlendi.

Halkların Birleşik Devrimci Hareketi (HBDH), 10 Ağustos’ta Konya‘nın Akşehir ilçesinde seyir halinde olan mühimmat yüklü 8 araçlık askeri konvoyun HBDH Alişer Xelikan, Ulaş Bayraktaroğlu ve Bayram Namaz İntikam Birimlerince imha edildiğini açıkladı.

HBDH açıklamasında şunlar ifade edildi: ”Bölge halklarının özgürlüğünün önündeki en büyük tehdit olan işgalci AKP-MHP faşist blokunun sınır hattına yönelik işgal hazırlıkları kapsamında bölgeye takviye amaçlı sevk edilen askeri konvoy hakkında istihbari bilgilere ulaşan birimimiz, güzergah ve geçiş saati bilgilerine uygun olarak hazırlıklarını yapmış ve başarılı bir biçimde hedefini imha etmiştir. Seyir halinde gerçekleşen patlamalar sonucu araçlarda bulunan askerlerin akıbeti de, tıpkı Reyhanlı’da ki gerçekler gibi iktidar tarafından gizlenmektedir. Çok sayıda ölü ve yaralı bulunduğu birimlerimiz tarafından tespit edilmiştir. Birimlerimiz başarılı biçimde üslerine dönmüşlerdir.”

Alaplı ilçesinde yapılan eylemle ilgili açıklama ise şöyle: “6 Ağustos 2019 günü Erçal ailesine ait Zonguldak Alaplı ilçesindeki fabrika ‘HBDH Nubar Ozanyan İntikam Milislerimizce’ imha edilmiştir. Saatlerce süren yangın sonrası fabrika kullanılamaz hale gelmiştir… Eylemimiz; 14 Ağustos 2017 yılında Rojava halklarının özgürlük savaşına katılarak yüzlerce savaşçıya eğitim vermiş, HBDH kuruluş çalışmalarında yer almış, tüm mazlum halkların kardeşliği ve özgürlüğü için ölümsüzleşen, enternasyonalist Nubar Ozanyan yoldaşın anısına gerçekleştirilmiştir.”

ANF/BEHDİNAN