İkinci baskısı çıktı

Dr. Erdal Sîpan tarafından hazırlanan Sitav Yayınları’ndan çıkan Kürtçe ilk yardım kitabı Alîkariya Destpêkê’nin ilk baskısı bir ayda tükendi. Kürtçe’de ilk olması ve Ressam Ercan Altuntaş’ın görsel anlatımlarıyla yoğun ilgi gören kitabın ikinci baskısı çıktı. Sağlık bilgisinin toplumsallaşması esas alınarak hazırlanan, günlük gelişen olağandışı hallerde mevcut durumun daha da kötüye gitmesini önlemek, profesyonel bir yardım gelene kadar yapılması gerekenler ve ilk müdahaleyi konu alan Alîkarıya Destpêkê, İstanbul Kitap Fuarı’nda da ilgi gören kitaplar arasında yer alıyor.

Her eve bir kitap

Yoğun ilgi gören kitabı hazırlayan Dr. Erdal Sîpan, okurlardan yapılan olumlu geri dönüşlerin olduğunu ve kitapta yer verilen sözlüğün Kürtçe’nin geliştirilmesinde yardımcı olduğunu ifade ederek, “Bakur başta olmak üzere Başûr, Rojhilat, Rojava ve Avrupa’dan kitaba gösterilen ilgi ve alaka beni sevindirdi” dedi.

 Kitabın hayati önem taşıdığı ve her ev için gerekli olduğunun altını çizen Sîpan, “Ji bo her malekê Alîkariya Destpêkê (Her ev için ilk yardım kitabı)” önerisinde bulundu.