Kısalar…71 günde 52 katliam

Kadın Meclisleri, koronavirüs salgınının başladığı 11 Mart ile 20 Mayıs tarihleri arasında 52 kadının katledildiğini yayımladığı video ile açıkladı. Videoda katledilen kadınların isimleri Türkiye’nin farklı illerinden kadınlarca paylaşılıp, anıldı. İçişleri Bakanlığı’nın 11 Mart-20 Mayıs tarihleri arasında 33 kadının katledildiğine ilişkin açıkladığı veri de hatırlatılan videoda, her bir kadının hayatı için mücadeleye devam edileceği vurgusunda bulunuldu.

HABER MERKEZİ


Nasiba İstanbul’da katledildi

İstanbul Kadıköy’de yaşayan T. Mamatklova isimli erkek, evli olduğu Nasiba Mamatklova’yı boğarak katletti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Özbekistanlı Nasiba’nın hayatını kaybettiğini belirledi. T. Mamatklova ise gözaltına alınarak Kadıköy ilçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği’ne götürüldü.

İSTANBUL


83 yaşındaki kadına tecavüz saldırısı

Kütahya’da 53 yaşındaki H.A. isimli erkek,  yalnız yaşayan 83 yaşındaki komşusunun evine gece girerek tecavüz etti. Kadın bağırarak, telefonla arayarak kızı ile damadını çağırdı. Kaçmaya çalışan H.A., eve gelen kadının kızı ile damadı tarafından odaya kilitlendi. İhbar üzerine eve gelen polis ekipleri, H.A.’yı gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen H.A., mahkemece ‘cinsel saldırı’ suçlamasıyla tutuklanarak, cezaevine konuldu. Cinsel saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma ise sürüyor.

KÜTAHYA