KODAR: Üzerimize düşeni yapmaya hazırız

Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK) heyeti, ulusal birlik görüşmeleri kapsamında Doğu Kürdistan Demokratik Toplum Kongresi’ni (KODAR) ziyaret etti. Doğu Kürdistan Özgür Kadın Kongresi (KJAR) ve Özgür Yaşam Partisi (PJAK) yöneticilerinin de hazır bulunduğu görüşme yaklaşık iki saat sürdü.

Görüşmede KNK Eşbaşkan Yardımcısı Tahir Kemalizade, KNK Konsey Üyesi Dr. Kamuran Berwari ile Perwin Eziz’in yanı sıra KNK üyeleri Seyid Ekrem, Zekeriya Halepçe ve Ferhat Doski hazır bulundu. Ziyarete Doğu Kürdistanlı yazar ve aydın Ali Kerimi’de katıldı.

KNK heyeti KODAR Yürütme Konseyi Üyesi Mazlum Heften, PJAK Eşbaşkanı Siyamend Mouni, KJAR Yürütme Konseyi Üyesi Gulan Fehim, PJAK Konsey Üyeleri Şervin Mazlum ile Evin Nejdet, PJAK Dışilişkiler Sorumlusu Amed Şaho tarafından karşılandı.

Görüşmenin ardından PJAK Eşbaşkanı Süleyman Mouni ve KNK Eşbaşkan Yardımcısı Tahir Kemalizade ortak basın açıklaması yaptı. İlk sözü alan Mouni, “Kürtlerin ortak siyasetle sözlerini söyleyebilmesi ve karşılık alabilmesi için ortak bir politik çalışma yürütüyorlar. Pratik ve siyasi olarak bütün desteğimizi sunmaya ve üzerimize düşen her görevi KODA, PJAK VE KJAR olarak yerine getirmeye hazırız” dedi.

Kemalizade ise şunları belirtti: “Bugün halkımız bizden ulusal birlik ve tek ses olmamızı beklemektedir. Rojava’da, Kuzey’de, Güney’de ve Rojhılat’da hem yaşanan gelişmeler hem de kapımıza dayanacak olan gelişmelere hazır olmak için ulusal birliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır” dedi. 

HABER MERKEZİ