QSD Genel Komutanı Ebdi’den Suriye halklarına koronavirüs çağrısı

QSD Genel Komutanı Mazlum Ebdi, Koronavirüse karşı Kuzey ve Doğu Suriye halklarını Özerk Yönetim’in kararlarına uymaya çağırdı.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Genel Komutanı Mazlum Ebdi, sosyal medya hesabı üzerinden görüntülü mesaj yayınlayarak koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı bölge haklarının Özerk Yönetim’in almış olduğu tedbir kararlarını sahiplenip uygulaması gerektiğini belirtti. Ebdi, “Bölgemizin imkanları kısıtlı olduğundan en büyük tedbir kendimizi bu virüsten korumaktır” dedi.

Herkesin yakından takip ettiği korunavirüsün tüm dünyada hızla yayıldığına dikkat çeken Ebdi, “Her ne kadar resmi olarak şu ana kadar bu virüs bölgemizde görülmemiş olsa da tehdidi söz konusu. Buna karşı da Özerk Yönetim bazı tedbir kararları aldı. Hepimizin Özerk Yönetim’in almış olduğu tedbir kararlarını sahiplenmesi ve uygulaması gerekir. Bölgemizin imkânları kısıtlı olduğundan en büyük tedbir kendimizi bu virüsten korumaktır. Sadece kentimizi korumamız yetmez aynı zamanda ailemizi, çevremizi, dost ve arkadaşlarımızı da bu virüsten korumak için alınan kararları harfiyen yerine getirmemiz gerekmektedir” diye belirtti.

‘Sağlık emekçileri komutanlarımızdır’

Ebdi, mesajında sağlık emekçileri için de şu ifadelere yer verdi: “Bu hassas ve kritik süreçte tüm sağlık emekçilerinin komutanlarımız olduğunu belirtiyoruz. Onların mücadelesini selamlıyoruz. Tüm halkımıza da sağlık emekçilerine yardımcı olmaları ve alınan kararları uygulayarak bu virüsü bölgemizde yayılmasını engellemeye çağırıyoruz.”