Reo’dan sağlam çıkamadılar

Gerillalar, Gever’e bağlı Wargenima taburundan asker taşıyan Reo tipi bir aracı imha etti; 7 Türk askeri öldürüldü, 6’sı ise yaralandı.

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından yapılan yazılı açıklamada, eylem ve operasyonlarla ilgili şu bilgiler verildi:

* Şehit Bedran Gundikremo ve Şehit Nalin Muş Devrimci Hamlesi kapsamında, 22 Ağustos günü saat 17.00’de Şemzînan’ın Gostê alanına bağlı Kurê Mizgeftê tepesindeki Türk mevzileri iki koldan yoğun bir şekilde ateş altına alındı; ölü ve yaralı asker sayısı tespit edilemedi.

* Gerillalar, aynı gün sabah saatlerinde Türk ordusunun Gever’e bağlı Wargenima taburundan, taburun savunma tepesine asker taşıyan Reo tipi bir aracı hedef aldı. Tümüyle imha edilen araçta 7 Türk askeri öldürüldü, 6’sı ise yaralandı.


Kirê Halac’ta vuruldular

* Türk ordusu 22 Ağustos günü Ağrı’nın Bazid (Doğubeyazıt) ilçesine bağlı Kirê Halac alanında operasyon başlattı. Aynı gün bir Türk birliğini denetime alan gerillalar, saat 19.00 sıralarında yakın mesafeden vurdu; 3 asker öldürüldü, yaralı asker sayısı tespit edilemedi. Türk ordusunun alandaki operasyonu sürüyor. 

 ANF/BEHDİNAN