Siirt’te 2 kişi katledildi

Türk işgal güçleri, Siirt’te bir eve baskın düzenleyerek iki kadını katletti.

Siirt’tin Çal Mahallesi’nde dün gece saat 00.35 sıralarında yaşanan yargısız infaza ilişkin açıklama yapan Siirt Valiliği, katledilenlerin eylem hazırlığındaki gerillalar olduğunu iddia etti. 

Siirt Valiliği’nin, ihbar sonucu bir eve düzenlenen baskında 2 kadın gerillanın katledildiği açıklamasının aksine, olayın evde değil sokak ortasında yaşandığı açığa çıktı. Çal Mahallesi 215. Sokak’ta çok sayıda mermi kovanı ve kan izi olduğu görüldü. Güvenlik kaygısı ile ismini vermek istemeyen bir görgü tanığı, “Olay hemen evimin karşısında gerçekleşti. Saat 00.30 gibi silah sesi duyduk. Silah sesleri 5 dakika sürdü. Ben pencereden baktığımda bir kişi yerde yatıyordu ve polisler yerde yatan kişiye hala ateş ediyordu. Silah sesleri kesildikten 1-2 saat sonra patlama sesi duyduk. Ölen kişinin bulunduğu yerde polisler bir şey patlattı. Ben sadece bir cenaze gördüm. Ambulansa bir cenaze koydular” şeklinde konuştu.

Mahallede oturan bir başka görgü tanığı da bu ifadeleri doğruladı. Olay yerinde patlama nedeniyle derin bir çukurun oluştuğu ve çevredeki evlerin pencerelerinin kırıldığı görüldü. 

 SİİRT