Türk saldırısı durmuyor

İşgalci Türk devleti, ABD ve Rusya ile anlaşmasına rağmen ateşkese uymayarak saldırılarını sürdürüyor.

Türk devleti, sivilleri hedef alarak, esirlere işkence yaparak ve sağlık ekiplerine saldırı gibi savaş suçları işlemekten kaçınmıyor.

Serêkaniyê’ye bağlı Zirgan köylerine saldıran işgalci Türk devleti ve bünyesindeki DAİŞ/El Nusra arttığı çetelere, QSD savaşçıları karşılık verdi. Şiddetli çatışmalar yaşandı. Til Temir ilçesine bağlı Rebîat, Soda, Encel ve Erîşa köyleri de işgalciler tarafından hedef alındı.

İşgalcilerin Zirgan ilçesine bağlı Rebîat köyüne saldırısı sonucu Xidir Mihemed Tahir (10) isimli bir çocuk yaralandı. Öte yandan işgalciler, yaralıları kurtarmak için Soda köyüne giren Xaça Sor (Kızıl Haç) görevlilerine saldırdı.

İşgalci Türk devleti, Dirbêsiyê sınırında devriye gezen Rus askeri polislerinin konvoyunu hedef aldı, saldırıda 2 sivil yaralandı.

İşgalci Türk devletinin işgal ettiği Girê Spî’nin Batı İskan mahallesinde şiddetli bir patlama meydana geldi.

Rus ekiplerin devriye gezdiği Dêrik’e bağlı Girkê Legê’nin Dêrna Axê köyünde, işgalci Türk devleti tarafından sınırdaki duvarlar kaldırıldı.

QSD Basın Merkezi yaptığı açıklamasında, işgal saldırılarına karşılık verilmesi sonucunda toplamda 2 doçka yüklü araç ve 2 askeri araç imha edildiğini, 80 çete elemanın öldürüldüğünü açıkladı.

Bu arada Reuters, akşam saatlerine doğru Suriye devlet medyasına dayanarak, Suriye ordusuyla Türk güçler arasında yoğun çatışmalar yaşandığını duyurdu.

SERÊKANIYÊ