Türkiye’yi bekleyen felaket! / ALİ AKTAŞ

Türk devleti Kürtlere saldırmakla, PKK’nin imhasını hedeflemekle, Kürdistan’ı işgale yönelip Türk-Kürt savaşını kızıştırmakla stratejik olarak ayağına kurşun sıkıyor, bekasını tehlikeye atıyor. Şuan Türkiye’ye en zarar veren Türk devletidir, başındaki Ergenekon, Erdoğan ve Bahçeli çetesidir. Bu Kürt düşmanlığı politikayla Türkiye’nin varlığını-geleceğini yıkıyorlar.

Bu kadar aptallığı niye yapıyorlar? Türkiye’nin Kandil’den Libya’ya ve yarınsa Ermenistan’dan Yunanistan ve Bulgaristan’a uzanacak alanda savaşma gücü yok. Olsa bile küresel güçler izin vermez. Amacına ulaşmak için yol açar, zayıflatır ve ezerler. Hıristiyan dünyasının Anadolu, İstanbul, Akdeniz ve Ege kıyılarını unuttuğunu sanmasınlar! Buraları niye kaç kez alıp verdiler? Yıktıkları Osmanlı üzerine niye TC’yi kurdular? Sayın Öcalan’ı niye verdiler? PKK’ye karşı niye destekliyorlar? Başûr ve Rojava’yı işgal etmesine niye yol açıyorlar? Libya, Katar, Sudan ve Somali’de olmasına niye izin veriyorlar? Farz edin Türk devleti delirmiş, peki Türk toplumu niye sessiz? ‘Niye ajanlık-işbirlikçilik yapıyorsun, ülkeyi tehlikeye atıyorsun’ demiyorlar?

Türkler, TC’nin niye kurulduğunu bilmez mi? Halklara ve SSCB’ye düşmanlık ve İslam dünyasını satmayı kabul etmeseydi, yanı küresel güçlere ajanlık-işbirlikçilik yapmayı reddetseydi kurarlar mıydı? Yıkılan Osmanlıdan güç mü kalmıştı ki TC’yi kursun? Yahudiler ve İngiltere olmasaydı Türk ulus devleti nasıl kurulacaktı? M. Kemal’in Samsun’a çıkıp Anadolu’da dolaşımını bile sağlayan İngilizler değil miydi?

Türkler hamaseti bırakıp gerçeği görmeli. Kürt karşıtı ırkçılık-milliyetçilik İttihat Terakki’den beri ajanlık ve işbirlikçiliktir. Sana Anadolu ve bölge kapılarını açıp sırtında taşıyan Kürtlere bu kadar düşman olursan sonuçta kaybedersin. İttihat Terakkiler Osmanlıyı kurtarmadı ki, Bahçeli, Ergenekon ve Erdoğancılar TC’yi kurtarsın? Amacı zaten kurtarmak değil, yıkmaktır. Yıkınca da ittihat Terakki paşaları gibi kaçacaklar! Kurtuluş mu? Orda da cezalandırıldılar!

Bakın, eğer küresel güçler büyük ve güçlü bir Türklük isteseydi Osmanlıyı yıkmazdı. Kerkük, Musul, Deyrizor ve Libya petrolünü verseydi, Misakı Milli’yi yıkmazdı. Bu delilik niye? Eskiden SSCB-Doğu bloku ve şimdi de PKK olduğu için TC’ye biraz önem veriyorlar. Yoksa böyle kimi yerleri işgal ve bu kadar çeteyle hareket etmesine izin vermez, ezerdi. PKK tasfiye olursa ne KDP ne de TC kalır. Bölge küresel güçler ve İsrail eksenli yeniden tasarlanırken Türkiye’nin coğrafik, ekonomik, siyasi ve askeri olarak büyüyüp güçlenmesine izin vermezler. Akıllı olun! Osmanlı hevesleri hayaldir, oyundur. Israr edilirse sonuçta Türk ulus devletini de dağıtır, bölerler.

İttihat Terakkiler Rum, Ermeni, Asuri-Süryani halklara soykırımla değil, eşitlik ve özgürlükle yaklaşsaydı öyle ne Almanlara muhtaç olur ne de Osmanlı pis kaybederdi. Yine TC başta Kürt, Çerkez, Komünist, Müslüman ve Alevilerle yaptığı ittifaka bağlı kalsaydı bu kadar dışa bağlı ve bu kadar faşist darbeler ülkesi olmazdı! Türkiye’yi sevenlerin olanlardan dersler çıkarıp Türk halkına açıklaması gerek. “Kürtsüz Türk, Kürdistansız Türkiye olmaz” demeliler. Aksisi hayaldir, felaket, çöküş ve dağılmadır.

Sormak lazım, TC’yi bu kadar Kürt düşmanı yapan ve soykırıma iten irade Türk mü? Erdoğan, Bahçeli, Fidan ve Akar ne tip Türkler? NATO’nun çömezi Türkeş ile BOP’un çömezi Erdoğan tayfaları Türkleri mi temsil ediyor? Öncesiyle yüz ve sonrasıyla da kırk yıldır Türkiye’nin tüm güçlerini seferber edip Kürdistan ve Kürtleri yok etmek için bombalıyor, katlediyor, yıkıyorlar. Neymiş, PKK’yi ve Kürt özgürlük direnişini bitireceklermiş! Ama ekonomik, siyasi, askeri, insani, ahlaki ve coğrafik olarak Türkiye ve Türklüğü bitiriyorsunuz! Şuan yaşanan bu değil mi?

ABD, Rusya ve diğer küresel güçlerin ipiyle Kürtlere saldırıp imparator “olacağız” diyorlar. Akıllı ol be adam! Bu şekilde değil imparator, o ajan-işbirlikçi devleti de kaybedersin. Bilmelisin ki, Kürtleri yenmek ve bitirmek, bastırmak ve teslim almak dönemi Öcalan ve PKK ile birlikte tarih oldu. Taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmayacaklarmış! Sizi zaten defalarca o hale sokmadılar mı? Devam ediniz ki Asya bozkırlarına dönüş gücünüz bile kalmasın!

Bakınız bu son savaşınız olacak! PKK’yi yenemeyeceğiniz kesindir. Diğer Kürdistan parçalarını ne kadar işgal etseniz o kadar güç ve imkân kaybedip kriz ve çöküşünüz artacak. I. Dünya savaşında halklara düşmanlık nedeniyle Almanlara rağmen felç oldunuz. Bu sefer daha kötü olursunuz. Kürtlerin sabrıyla oynamayın. Şeladizê halkı ne olacağını gösterdi. Başûr halkı kalkarsa ne siz ne Barzani kalır! O zaman başınıza yeniden çuval geçirecekleri kesindir. Kandil’e seferin armağanı olur!

Türk devleti, rejimi, ırkçı ve milliyetçileri çok yakında güvendikleri o güçlerin kendilerini sırt üstü bırakıp ezeceklerini görecektir. Öcalan, PKK ve Kürtlerden daha iyi Türk dostu yok. Ama baştaki faşist çeteler, Türk-İslam ve Kemalist-laik ideolojiyle körelmiş beyaz-yeşil Türkçüler düşmanlığı tercih etmiş. ABD, İngiltere, Almanya ve İsrail beslemesi bu Türk hain, ajan ve işbirlikçileri sözde “milli irade” adına özde ise iktidarları için Türkiye’yi sırf satmıyor, hakeza batırıp Asya bozkırına çeviriyorlar. Tabi bunu durduracak olan Türklerdir. Öncelikle Türk işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler, aydınlar ve demokratlardır. Kürtleri sevmiyorsa Arapların direnişine baksınlar! Yapmazlarsa suç ortağı olurlar!

ABD, Rusya ve diğerleri küresel çıkarları için Türk-Kürt savaşını ve Kürtlerdeki parçalanmışlığı derinleştirmekle hem suç işliyor hem de bölge savaşını ateşliyorlar. PKK’de ifade ve uygulama gücüne ulaşan Kürt’ün özgürlük iradesini boğma çabası kan ve acı dışında sonuç vermeyecek. Türk devletini soykırım yapacak şekilde destekleyip teşvik etmek alçaklık ve vahşettir. Ne etseniz de PKK ve Kürt halkı teslim olmayıp zafere dek direneceğini, özgürlük dışı çözümleri kabul etmeyeceğini deklare etmiştir. PKK Ortadoğu halklar tarihinin hafızası ve kılıcıdır. Yeni tarzda bir Zerdeşt, Musa, İsa ve Muhammed hareketidir. İradesini merkezi uygarlık güçlere-sisteme teslim etmez. Çizgi, program, taktik ve strateji, bilinç, örgütlenme ve mücadelesiyle sağlam bir devrimci güçtür. Darbeleseniz de teslim alıp yenemezsiniz.

Bu anlamda er veya geç PKK ile de anlaşmak zorundasınız. Bir asrı Kürtsüz kurdunuz ama yenisini kuramazsınız. Kürt sorunundan sorumlusunuz. Eşitlik ve özgürlükle çözülmezse bölgede savaş bitmez, barış ve demokrasi olmaz. O kanlı ve kirli elinizi Kürdistan’dan çekin! Bölgede çözüm ancak PKK’nin demokratik, ekolojik ve halkçı modeliyle olur. Herkesten önce Türkiye toplumu bunu görmeli. PKK ve Kürtler alternatifsiz değil ve savaş Kürt halkını çelikleştirir, Kürt devriminin bölge halklarına yayılıp sahiplenilmesini sağlar. Öyle “Başûr’u işgal eder, KDP’yi yandaş yapar, PKK’yi hal ederim” dönemi bitmiştir. Zulümle abat olunmaz.