YDG-H: Direniş büyüyecek

Yazılı açıklama yapan YDG-H, Nusaybin’de şehit düşen Bilal Erdoğan’ın ailesi ve Kürdistan halkına başsağlığı diledi. Açıklamaya şöyle devam edildi:


Gerçek DAİŞ AKP’dir

Devam etmekte olan direnişimizde şehit düşen yoldaşlarımız, Kuzey Kürdistan’ın özgür alanlarının düşmemesi için gerçek DAİŞ olan Ak Saray’ın çetelerine karşı kahramanca direnmişlerdir. Bu direniş ruhu Kemal Pir’lerin, Mazlum Doğan’ların temsil ettiği ruhtur. Hiçbir zaman yenilmeyecek, direndikçe büyüyecek ve tıpkı Kobanê‘de olduğu gibi zafer, direnen Kurdistan gençliği öncülüğündeki Kurdistan halklarının olacaktır.


Hendekler kapanmayacak

Sivil yerleşim alanlarına saldırılar, Kürdistan’ın insansızlaştırılması amacıyladır. Hendekler, savunma amacıyla açıldı. Herkes bilmelidir ki; hendeklerin kapatılmasını istemek demek, Kürt gençliğinden kendisini sömürgeci Türk devletine teslim etmesini istemek anlamına gelmektedir. Kendisini geçmişte sömürgeciliğe teslim etmiş olanlar Apocu gençliğin bu iradesinin hiçbir zaman teslim olmayacağını çok iyi bilmelidirler. Yurtsever Kürdistan halkı da bu tür çağrıları yapanların onursuzluğu içselleştirmiş ve köleliğe razı olmuş olanların çağrısı olduğunu iyi bilmektedir ve gün geçtikçe direnişi yükselmektedir. Nitekim Cizre ve Gever’de başlayan direniş bugün Kerboran ve Sur’da görkemli bir biçimde devam etmektedir. 

Gençliği yalnız bırakmayın

Yurtsever Kürdistan halkına da çağrımız; Kürdistan halkı özgür yaşam alanlarını terk etmeyerek barikat ve hendeklerde DAİŞ’in işbirlikçisi çetelere karşı gece gündüz demeden aylardır kahramanca direnen Kürdistan yurtsever gençliğine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek olmayı sürdürmelidir. YDG-H olarak halkımızın desteği olduğu müddetçe işgalci hiçbir gücün öz yönetim alanlarına girmesine izin vermeyeceğiz. Kürdistan şehirlerinde öz savunmayı yayarak halkın özgür iradesi tanınıncaya kadar direnişimizi yükseltmeye devam edeceğiz. 

 HABER MERKEZİ