Zrîng’in basımı koronavirüs nedeniyle ertelendi

Kürtçe aylık çizgi dergisi Zrîng, tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını nedeniyle nisan ayı basımını ertelediğini duyurdu

Tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını nedeniyle birçok gazete ve dergi basımını erteliyor ya da internet üzerinden basıma devam ediyor. Kürtçe’nin Kurmancî ve Kirmanckî lehçelerinde yayımlanan aylık çizgi dergisi Zring’de Nisan ayı basımını koronavirüs nedeniyle ertelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Evet, dergimizi bu sayı için erteliyoruz.

Neredeyse tüm dünyayı etkisine almış Corona virüs salgınından halkımızı korumak için bu kararı almayı zorunlu gördük. Dergimizi evden hazırlayabilirdik bunda bir sorun yoktu ama dağıtım yöntemimiz bizi bu karara zorladı. Çünkü biz dergimizi bayi ağıyla değil, elden ele teslimle veya halka açık mekanlara bırakarak sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Corona virüs belasından sonra bu yöntemle devam etseydik hem dağıtım yapan arkadaşlarımızın hem de okuyucularımızın sağlığını tehlikeye atmış olacaktık. Buna hakkımız olmadığını düşündük.

Bu bir aylık ek süre içerisinde boş durmayacağız. Bu arada dergimizin içeriğini olgunlaştırmaya çalışırken bir yandan da Zrîng’i sizlere sağlıklı ulaştırmanın yollarını araştıracağız. Hedefimiz evinizden siparişini verdiğiniz derginizi, bekletmeden adresinize ulaştırabilmek.

Virüslerin iktidarı da kayyımlar gibi geçicidir. Bugün için sokaklar virüsün ama yarın yine bizimdir. Sabırlı olun ve evde kalın.

Bir sonraki ay görüşmek üzere sağlıklı kalın.”

HABER MERKEZİ